Naujos padangos

Naujos padangos

Nebrangiai prekiaujame įvairių gamintojų naujomis padangomis ir ratlankiais

Net jei kartais nepavyktų pasiūlyti pačios geriausios kainos padangoms, Jums visada turėsime viliojantį pasiūlymą, padėsiantį sutaupyti – pas mus įsigytas padangas sumontuosime nemokamai! Pasiūlymas galioja ir didesniems lengviesiems automobiliams – visureigiams ir mikroautobusams su ratais iki R20 dydžio.

Prekiaujame ne tik populiariausių, bet ir mažiau žinomų gamintojų ekonominės klasės padangomis, siūlančiomis ypač gerą kainos ir kokybės santykį. Pasiūloje turime padangų ne tik lengviesiems automobiliams, motociklams, bet taip pat ir krovininiam transportui (sunkvežimiams), traktoriams ir kitai žemės ūkio technikai. Sužinoti padangų kainą ar jas užsisakyti galima telefonu, el. paštu ar atvykus į mūsų autoservisą.

Kaip išsirinkti tinkamiausias padangas?

Nors padangos vizualiai atrodo labai panašiai, jų eksploatacinės savybės gali būti itin skirtingos. Skirtis gali pagal vairavimo komfortą, saugumą ir ilgaamžiskumą, kas neretai atsispindi ir padangų kainoje. Padangų kokybę įvertinti savarankiškai gali būti per sunku, todėl paprasčiau remtis pasaulyje pripažintais profesionaliais nepriklausomais padangų testuotojais. Vieni tokių – virš 100 metų veikiantis, beveik 20 milijonų narių turintis Vokietijos automobilistų klubas ADAC, kasmet anonimiškai nusiperkantis daugybę skirtingų padangų (įskaitant ir ekonominės klasės) ir kartu su kitais Europos automobilistų klubais ir vartotojų teisių gynimo organizacijomis testuojantis padangas pagal savo metodiką įvairiais aspekstais:

  • Naudojimas sausame kelyje. Padangos turi garantuoti saugų važiavimą net ir važiuojant dideliu greičiu. Vairavimas tur būti nuspėjamas, tai leidžia vairuotojui atsipalaiduoti ir nedaryti klaidų. ADAC testuotojai įvertina padangų reagavimą į vairo pasukimus bei automobilio galinės ašies stabilumą.
  • Sukibimas su šlapia kelio danga. Padangų elgsena drėgnomis sąlygomis testuojama įvairias aspektais, įvertinant stabdymo kelią ant įvairios kelio dangos bei akvaplanavimą tiek tiesiame, tiek vingiuotame kelyje, posūkiuose.
  • Naudojimas žiemos sąlygomis. Testuojamos žieminės ir universalios (demisezoninės) padangos ant sniego ir ledo, ypač akcentuojant stabdymo kelią bei pajudėjimą iš vietos ant sniegu padengto kelio. Testuojama realiomis sąlygomis kalnuotose vietovėse bei nuomotose ledo arenose.
  • Triukšmingumas. Padangų skleidžiamo triukšmo įvertinimui testo metu išjungiamas automobilio variklis, o greitis neviršija 80 km/val., siekiant kuo mažesnės vėjo skleidžiamo triukšmo įtakos. Garsas matuojamas tiek automobilio išorėje, tiek salone. Triukšmingiausiai pasirodžiusios padangos atrenkamos papildomiems bandymams.
  • Įtaka degalų suvartojimui. Matuojamas degalų suvartojimas važiuojant pastoviu greičiu – 80, 100 ir 130 km/val.
  • Atsparumas dėvėjimuisi. Testuojama važiuojant ilgesnėje nei 12000 km trasoje, pastoviai tikrinant protektoriaus gylio bei padangos svorio mažėjimą. Vėliau procentaliai išskaičiuojama, kiek kilometrų galima nuvažiuoti, kol padanga nusidėvės iki 1,6mm protektoriaus gylio.
  • Naudojimas dideliu greičiu. Testuojama specialiu įrenginiu pagal Vokietijoje patvirtintą standartą (DIN 78051) keleivinių automobilių padangoms. Testuojama su papildoma apkrova dėl didesnio saugumo rezervo.

Kad testo rezultatai būtų patikimesni, ADAC testus kartoja kelis kartus su nežymiomis paklaidomis, į testavimus įtraukdami ir jau anksčiau testuotas padangas kaip etaloną. Padangų bandymų rezultatai skelbiami ADAC tinklalapyje, deja, tik vokiečių kalba, tačiau internete nesunkiai rasite informcijos ir kitomis kalbomis arba galite pasinaudoti Google translate paslaugomis.

Parduodame šių gamintojų padangas: Aliance, Atturo, Autogrip, Autoguard, BF Goodrich, BKT,Bridgestone, Ceat, Comforser, Compasal, Constellation, Courier, Dayton, Debica, Dong, Doublestar, Dunlop, Evergreen, Falken, Farroad, Federal, Firenze, Firemax, Firestone, Fulda, Fullrun, Goodyear, Goodride, Green max, Gripmax, GT Radial, Habilead, Hankook, Headway, Hifly, Horizon, Imperial, Infinity, Insa Turbo, Invovic, Interstate, Yokohama, Jinyu tires,Joyroad, Kabat, Kinforest, Kleber, Kormoran, Kumho, Ling Long, Magna, Malatesta, Mastercraft, Matador, Maxxis, Michelin, Momo, Nankang, Neuton, Nexen, Norrsken, Pirelli, Primex, Primwell, Radar, Roadstone, Rotalla, Runway, Sailun, Sunny, The master, The profile, Tiger, Toyotyres, Torque, Vredestein, Westlake, Winrun, Zeta.

Padangų ženklinimas

ES padangų ženklinimas klasėmisPagal Europos Sąjungos reikalavimus kai kurios padangos, pagamintos po 2012 m. birželio 30 d. turi būti ženklinamos specialiu lipduku. Šis reglamentas privalomas padangoms keleiviniams automobiliams (C1 kategorija), tam tikriems lengviesiems sunkvežimiams (C2 kategorijai) ir tam tikriems sunkvežimiams (C3 kategorija).  ES padangų ženklinimas netaikomas dygliuotoms padangoms.

Etiketėse nurodomi šie trys parametrai:

  1. Suvartojamas kuro kiekis, susijęs su pasipriešinimu riedėjimui;
  2. Sukibimas su šlapia danga;
  3. Padangų keliamas išorinis triukšmas.

Pirmi 2 parametrai etiketėje žymimi klasėmis, išreikštomis raidėmis A, B, C, D, E, F ir G, kur A – geriausia klasė, o G – blogiausia. Triukšmo lygis etiketėje žymimas trimis juodomis bangelėmis – 1 juoda banga reiškia, kad padangos yra tylios (triukšmo lygis yra bent 3 dB mažesnis už ES teisės aktuose nustatytą ribą). Žymėjime yra ir tam tikrų išimčių – žymint suvartojamo kuro kiekį, D klasė netaikoma lengvųjų automobilių padangoms, o žymint sukibimą su šlapia kelio danga, D ir G klasė netaikomos lengvųjų automobilių padangoms.

Skirtumas tarp A ir G yra labai didelis – iki 7,5 % mažesnės degalų sąnaudos, o stabdymo kelias skirtis gali net keliolika metrų. Vertinant triukšmą, etiketėje žymimą decibelais, svarbu žinoti, kad vos 3 dB didesnis triukšmo lygis reiškia, kad padangos kelia dvigubai didesnį triukšmą.